Adana ABİGEM

2008 yılında kuruldu, 2010 yılı Haziran ayına kadar Avrupa Birliği Projesi olarak %75 Avrupa Birliği %25 T.C. destekli olarak faaliyetlerini gerçekleştirdi.

2010 yılı Haziran ayı sonrasında Adana Ticaret Odası, Adana Ticaret Borsası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin çatısı altında Anonim Şirket oluşumu gerçekleşti.

Bir A.Ş. olmasına rağmen kurulduğundan bu yana kar amacı gütmeyen bir kuruluş olma özelliği taşıyan Adana ABİGEM 3 yıl içerisinde yaklaşık olarak 400 kadar firmanın rekabet güçlerinin artırılmasında danışmanlık gerçekleştirilerek KOBİ’lere fayda sağladı. 3 bin kadar kişiyi açtığı eğitim programlarından yararlandırdı. Birçok Hibe Programlarından ve Devlet Destekleri’nden KOBİ’leri faydalandırarak kapasitelerini artırmalarına yardımcı oldu.

KOBİ odaklı olarak çalışan Adana ABİGEM firmalara yönetim, strateji, proje, iş geliştirme, dış ticaret, satış/pazarlama, 3 boyutlu modelleme, 3 boyutlu tasarım ve tersine mühendislik hizmetlerinin yanında eğitim danışmanlığı faaliyetlerine de devam ediyor.

Mehmet Tolga Yanar (Direktör, Uzman ve Eğitmen), Kemal Tan (İş Geliştirme Müdürü – İhracat, İthalat Uzmanı) Esra Antepüzümü (Ofis Yöneticisi – Uzman Yrd.), Özkan Dinç (Ofis Elemanı) Adana ABİGEM’ in kadrosunu oluştururken, ABİGEM ayrıca 200 kadar uzmanla beraber işbirliği halinde çalışıyor.

ABİGEM firmaların haricinde, iş kurmak isteyen girişimcileri de KOSGEB, İŞKUR, ATO gibi kurumlarla işbirliği yaparak girişimciliğin temeli olan iş planı hazırlama eğitimlerini KOSGEB Destekli “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” adıyla, profesyonel kadrosu ve tecrübeleri ile yeni girişimcilere en iyi şekilde aktarıyor.

Eğitim, Danışmanlık, İş Geliştirme, Proje Yazımı ve 3 Boyutlu Modelleme ile KOBİ’lerin eksiklerinin tespit edilmesi ve zayıf oldukları yönlerinin geliştirilmesi için durmadan çalışmaya devam ediyor.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s